Veselīgs holesterīns: kā dabiskie līdzekļi palīdz līdzsvarot lipīdu līmeni mūsu asinsvados
Holesterīns ir taukviela, kas nepieciešama dažādu organismā svarīgu funkciju nodrošināšanai, piemēram, šūnu membrānu veidošanā, hormonu un D vitamīna sintēzē. Tomēr pārmērīgs zema blīvuma lipoproteīna (ZBL) jeb tautā dēvētā “sliktā” holesterīna līmenis asinīs var palielināt aterosklerozes, insulta un sirds slimību risku. Tikmēr augsta blīvuma lipoproteīns (ABL) jeb “labais” holesterīns palīdz izvadīt lieko holesterīnu no asinīm.
Papildus veselīgam uzturam un fiziskām aktivitātēm, augu valsts vielas un fitoterapija var sniegt nozīmīgu atbalstu lipīdu līdzsvara uzturēšanā.
Kas ir fitoterapija?
Fitoterapija ir ārstniecības metode, kas izmanto augu valsts līdzekļus – ārstniecības augus un to ekstraktus – cilvēka veselības uzlabošanai un uzturēšanai. Tā balstās gan uz gadsimtiem ilgu tautas pieredzi, gan mūsdienu zinātniskajiem pētījumiem.
Fitoterapija īpaši noder:
- hronisku veselības problēmu mazināšanai;
- organisma līdzsvara atjaunošanai;
- profilaksei – piemēram, sirds un asinsvadu veselībai, holesterīna kontrolei, stresa mazināšanai
tā ir dabiska, saudzīga pieeja, kas nereti darbojas kā lielisks papildinājums veselīgam dzīvesveidam un citām terapijām.
Dabas spēks un zinātne pret holesterīnu
1. Sarkanā āboliņa ekstrakts – izoflavonu bagātība
Sarkanajā āboliņā ir daudz izoflavonu – augu izcelsmes savienojumu, kas darbojas kā fitoestrogēni. Pētījumi* liecina, ka izoflavoni var palīdzēt pazemināt ZBL holesterīna līmeni un kopējo holesterīnu, īpaši sievietēm menopauzes un pēcmenopauzes vecumā.
Kas ir fitoestrogēni?
Fitoestrogēni ir dabiskas augu vielas, kas pēc struktūras un darbības atgādina sieviešu estrogēnus – hormonus, kas regulē daudzus organisma procesus. Tie sastopami tādos augos kā sarkanais āboliņš, soja, linsēklas u.c.
Fitoestrogēni var:
- palīdzēt līdzsvarot hormonu līmeni;
- atbalstīt sirds un asinsvadu veselību;
- ietekmēt holesterīna vielmaiņu, samazinot ZBL ("sliktā") holesterīna līmeni.
Lai gan to iedarbība ir maigāka, nekā ķīmisko hormonu gadījumā, fitoestrogēni var būt vērtīgs, dabīgs atbalsts sievietes veselībai un līdzsvaram*.
2.Vilkābele – asinsvadu tonizēšana
Crataegus spp. (vilkābele) satur flavonoīdus un proantocianidīnus, kas uzlabo sirds muskuļa apasiņošanu un palīdz paplašināt asinsvadus, tādējādi, uzlabojot asinsriti. Ir novērots, ka vilkābele var mazināt asinsspiedienu un uzlabot lipīdu profile*.
3. Baldriāna sakne – holesterīna līdzsvars caur nervu sistēmu
Stress izraisa kortizola pieaugumu, kas var negatīvi ietekmēt holesterīna metabolism. Baldriāns (Valeriana officinalis) palīdz nomierināt nervu sistēmu, mazinot kortizola līmeni un netieši atbalstot lipīdu līdzsvaru.
Ateroklefit BIO – dabisks palīgs holesterīna līdzsvarošanai
Ateroklefit BIO ir uztura bagātinātājs, kurš izstrādāts, balstoties uz mūsdienu fitoterapijas principiem. Tā sastāvā apvienotas vairākas sinerģiski iedarbīgas augu sastāvdaļas:
- Sarkanā āboliņa ekstrakts (izoflavonu avots);
- Vilkābeles augļi (sirds funkcijas atbalstam);
- Baldriāna sakne (nervu sistēmas līdzsvarošanai);
- Papildu vitamīni un antioksidanti
Šī kombinācija palīdz:
- veicināt normālu holesterīna vielmaiņu;
- uzturēt asinsvadu elastību;
- mazināt stresa radīto slodzi uz sirds un asinsvadu sistēmu.
Ko vēl vari darīt?
- Palielini šķiedrvielu uzņemšanu, īpaši no auzām, pākšaugiem, dārzeņiem (šķiedrvielas palīdz samazināt ZBL absorbciju zarnās).
- Samazini transtauku un piesātināto tauku uzņemšanu, kas paaugstina ZBL līmeni.
- Regulāras kustības – aerobie vingrinājumi palīdz palielināt ABL holesterīnu.
- Apsver omega-3 taukskābju uzņemšanu, piemēram, no linsēklām vai zivju eļļas.
Papildus dabas līdzekļiem, lūk, dažas pierādītas ikdienas stratēģijas holesterīna uzlabošanai:
Rūpējies par savu sirdi un artērijām ar dabas spēku! ❤